Polowanie na dusiciele

dusicielDusiciele czatują bez ruchu zanurzona w płytkiej wodzie, a nad powierzchnię wystawia tylko głowę. Gdy jakieś zwierzę podejdzie do brzegu, aby zaspokoić pragnienie, wąż uderza i owijając swe ogromne ciało wokół ofiary, zaczyna ją ściskać. Czasami Ugryzienie anakondy może sprawić ból, jednak ten gatunek węża nie jest jadowity. Podstawowe ubarwienie skóry to kolor oliwkowozielony, na tym tle wzdłuż całego ciała są rozrzucone czarne pierścienie i plamki. Na głowie, 2 za oczami, ciągną się dwie czarne smugi.

Anakonda jest gatunkiem węża ściśle związanym ze środowiskiem wodnym. Występuje ona w pobliżu rzek, oraz na bagnach w wilgotnych, tropikalnych rejonach Ameryki Południowej, położonych na wschód od Andów i na północ od Argentyny. Gad ten zawsze przebywa blisko wody i preferuje wolno płynące strumienie, a unika rzek o rwącym nurcie. Anakonda szybko pływa i zręcznie nurkuje, często bez ruchu unosi się w wodzie i dryfuje z prądem rzeki. Wąż ten prowadzi głównie nocny tryb życia i jest zawsze samotnikiem. W ciągu dnia bardzo lubi wygrzewać się w płytkiej wodzie lub wślizgiwać się na gałęzie położone nisko nad wodą. Anakonda potrafi szybko i sprawnie wspinać się na drzewa, jednak na lądzie porusza się bardzo ociężale.

Hodowla w terrarium

Istnieją dwie grupy ludzi kochających zwierzęta. Pierwsza grupa to ludzie lubiący spokojne istoty, które nie gryzą i wymagają minimum odpowiedzialności, a druga grupa to ludzie kochający mocne wrażenia. Co może być lepszego od terrarium pełnego tarantul lub węży? W tej kategorii znajdziecie profesjonalne opisy zwierząt, które zamieszkują terrarium. Jeśli do tej pory nie interesowaliście się tymi istotami, a chcecie zainwestować nieco pieniędzy w pająka lub kameleona, to warto wiedzieć o nich nieco więcej i zapoznać się z treściami w tej kategorii. W naszym kraju panuje dziwne przekonanie, że terrarium to miejsce, które zamieszkują potwory a nie zwierzęta. Prawda jest jednak taka, że terrarium to miejsce dla zwierząt bardzo inteligentnych. Kameleon to zwierzę dużo bardziej inteligentne od psa, a wąż z kolei jest mniej jadowity, niż większości ludziom się wydaje. W tej kategorii znajdziecie bardzo wiele felietonów oraz opisów poszczególnych zwierząt zamieszkujących terrarium. Znajdziecie także poradniki dla amatorów oraz artykuły dotyczące żywienia. Zachęcamy do lektury!