Jakie imię dać zwierzakowi?

imieNie tylko ludzie mają imiona. Od dawien dawna człowiek wymyślał również imiona zwierzętom. Szybko okazało się bowiem, że zwierzę głupie nie jest i reaguje na nadane mu określenie. Zaczęto więc nadawać im specyficzne nazwy.

Kiedyś imiona otrzymywały głównie zwierzęta hodowlane, takie jak koń, wół czy krowa. Dzięki temu gospodarz mógł wydawać krótkie polecenia które rozumiały zwierzęta, np. „wio”, „wiśta”, „hejta”. Z czasem niemal wszystkie zwierzątka, które mają w jakiś sposób styczność z człowiekiem otrzymują imiona.

Najpopularniejszym imieniem dla psa był kiedyś Azor. Dzisiaj wymyśla się najróżniejsze określenia, w zależności od wyglądu zwierzęcia czy upodobań gospodarzy. Na wsiach wciąż królują imiona: Dżeki, Misiek, Kajtek. W miastach nazwy są często bardziej wymyślne i fantazyjne. W przypadku innych popularnych zwierząt domowych, jakimi są koty, imię odnosi się najczęściej do charakterystycznych odgłosów, jakie wydaje to zwierzę, a więc Mruczek. Imię dla kota może być jednak jakąkolwiek inną nazwą, która się nam podoba. Zupełnie podobnie sprawa ma się z każdym pozostałym zwierzątkiem, jak na przykład: świnka morska, wąż czy legwan.

Jak wybiera się imię dla zwierzaka? To bardzo proste. Jeśli pupil jest wymarzonym prezentem dla dziecka, ono samo z pewnością nada mu imię. Najczęściej w takich wypadkach zwierzak otrzyma takie samo imię, jakie nosi bohater ulubionej bajki, ciekawego komiksu czy kreskówki. Zdarza się, że zwierzę otrzymuje imię charakteryzujące jego wygląd czy zachowanie. W końcu sami możemy wymyślić jakieś fajne imię, które będzie się nam podobało. Ciekawe imiona dla zwierząt można znaleźć w internetowym kalendarzu imion.

Często zadajemy sobie pytanie: jakie imię dla zwierzaka? Jeśli nie mamy pomysłu na ciekawe bądź zabawne imię dla pupila możemy skorzystać z dostępnych w sieci imienników online. Jest ich naprawdę mnóstwo więc wybór mamy duży. Najważniejsze to zdecydować się na jakąś jedną nazwę. Nie ma natomiast sensu nadawanie zwierzętom dwóch imion, jak to ma miejsce w przypadku ludzi.

Nadając imię zwierzakowi należy się zastanowić czy jest ono odpowiednie. Może nam się wydawać, że imię dla zwierzęcia jest nieistotne, ale to nieprawda.