Morwa biała w Wrocławskim ZOO

wiewiorkaMorwa biała to roślina, dzięki której wszystkie osoby, które mają problem z cukrzycą, otyłością lub podwyższonym poziomem cholesterolu mogą częściowo odłożyć leki chemiczne. Drzewo morwy białej rośnie w Wrocławskim ZOO i jest przysmakiem dla mieszkających tam zwierząt np. gryzoni. Jednak nie jest ona przysmakiem tylko dla zwierząt, także dużą rolę odgrywa ona w leczeniu ludzi. Napar z morwy będzie znacząco obniżał ilość glukozy wchłanianej do krwi, a także zmniejszał ilość cholesterolu obecnego w krwi. Ponadto, morwa doskonale zmniejsza łaknienie, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich odchudzających się.

Morwa dla cukrzyków

Jeśli robienie naparów ze świeżej morwy będzie dla nas problematyczne (trzeba wówczas wyszukiwać źródeł świeżych liści tej rośliny), możemy udać się do apteki po suplement diety, który zawiera morwę. Nie jest on tani, ale posiadanie składników tej rośliny w organizmie działa na człowieka zbawiennie.

Obniżanie poziomu glukozy

Morwa biała to roślina, która zawiera w sobie substancje skutecznie hamujące rozkład cukrów złożonych na cukry proste. Jeśli morwawchłaniamy produkty, w których jest skrobia (na przykład ziemniaki mają dużo skrobi), morwa pozwoli na nierozkładanie skrobi na prostsze cukry. Dzięki temu prostsze cukry – na przykład glukoza – nie trafiają do krwi, ale zostają wydalone wraz z kałem. Dzięki temu ogólny poziom cukrów prostych we krwi obniża się. Jest to więc sytuacja niesamowicie pożądana przez cukrzyków oraz osoby zagrożone powstawaniem cukrzycy.  Preparaty (o ile nie wskazano inaczej w ulotce) z morwy mogą przyjmować nawet dzieci w wieku przedszkolnym.

Liście morwy białej dla przeziębionych

Poza swoim zbawiennym działaniem na poziom cukru, morwy używają aptekarze do tworzenia mikstur pomagających skutecznie walczyć z gorączką, a także z problemami żołądkowymi. Morwa świetnie regeneruje siły po operacjach, o czym przekonali się znachorzy już w czasach Średniowiecza. Warto robić napary z morwy i podawać je osobom przeziębionym. Wówczas morwa świetnie ściągnie wszystkie zanieczyszczenia ze śluzówki, a także bezie działała odkażająco.